GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7347076
*
nr 734 7076
Keramik
6 del. Jerk Werkmeister
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 17:58:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 21:49:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerk werkmeister keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59
-
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19
*
Keramik
nr 734 7076
Keramik
6 del. Jerk Werkmeister
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 21:49:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerk werkmeister keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59 -
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19